Lorem Ipsum Nedir?
Lorem Ipsum, dizgi ve baskı endüstrisinde kullanılan mıgır metinlerdir. Lorem Ipsum, adı bilinmeyen bir matbaacının bir hurufat numune kitabı oluşturmak üzere bir yazı galerisini alarak karıştırdığı 1500’lerden beri endüstri standardı sahte metinler olarak kullanılmıştır. Beşyüz yıl boyunca varlığını sürdürmekle kalmamış, aynı zamanda pek değişmeden elektronik dizgiye de sıçramıştır. 1960’larda Lorem Ipsum pasajları da içeren Letraset yapraklarının yayınlanması ile ve yakın zamanda Aldus PageMaker gibi Lorem Ipsum sürümleri içeren masaüstü yayıncılık yazılımları ile popüler olmuştur.

Neden Kullanırız?
Yinelenen bir sayfa içeriğinin okuyucunun dikkatini dağıttığı bilinen bir gerçektir. Lorem Ipsum kullanmanın amacı, sürekli ‘buraya metin gelecek, buraya metin gelecek’ yazmaya kıyasla daha dengeli bir harf dağılımı sağlayarak okunurluğu artırmasıdır. Şu anda birçok masaüstü yayıncılık paketi ve web sayfa düzenleyicisi, varsayılan mıgır metinler olarak Lorem Ipsum kullanmaktadır. Ayrıca arama motorlarında ‘lorem ipsum’ anahtar sözcükleri ile arama yapıldığında henüz tasarım aşamasında olan çok sayıda site listelenir. Yıllar içinde, bazen kazara, bazen bilinçli olarak (örneğin mizah katılarak), çeşitli sürümleri geliştirilmiştir.

Nereden Gelir?
Yaygın inancın tersine, Lorem Ipsum rastgele sözcüklerden oluşmaz. Kökleri M.Ö. 45 tarihinden bu yana klasik Latin edebiyatına kadar uzanan 2000 yıllık bir geçmişi vardır. Virginia’daki Hampden-Sydney College’dan Latince profesörü Richard McClintock, bir Lorem Ipsum pasajında geçen ve anlaşılması en güç sözcüklerden biri olan ‘consectetur’ sözcüğünün klasik edebiyattaki örneklerini incelediğinde kesin bir kaynağa ulaşmıştır. Lorm Ipsum, Çiçero tarafından M.Ö. 45 tarihinde kaleme alınan “de Finibus Bonorum et Malorum” (İyi ve Kötünün Uç Sınırları) eserinin 1.10.32 ve 1.10.33 sayılı bölümlerinden gelmektedir. Bu kitap, ahlak kuramı üzerine bir tezdir ve Rönesans döneminde çok popüler olmuştur. Lorem Ipsum pasajının ilk satırı olan “Lorem ipsum dolor sit amet” 1.10.32 sayılı bölümdeki bir satırdan gelmektedir.

0 thoughts on “Bizden Haberler Blogu

  1. Несмотря на то, что контора букмекерская 1xbet зеркало рабочее на сегодня содержит реальную лицензию и оформлена на Кюрасао, Нидерландских Антильских островах, в РФ ее сайт постоянно подвергается блокировке. Только игроков конторы это не должно беспокоить, поскольку руководство компании выполнило соответствующие шаги в правильном направлении, обеспечив собственным клиентам возможность прохода на портал в любое время, даже при условии блокирования официального сайта 1xbet. Основания блокирования вебсайта В Рф утвержден закон, который ограничивает или запрещает деятельность БК, которые не выполняют последующие требования: Официальная регистрация в пределах РФ, получение лицензии и оплата налоговых платежей в бюджет. Вход в состав СРО. Потому как БК уже имеет в распоряжении транснациональную лицензию, ее субъекты сочли условия государства повышенными, за это подверглась блокировке. За последние три года активности 1xbet на территории Российской Федерации по решению суда было заблокировано больше 500 доменных имен. Только все это не препятствует фирме возобновлять деятельность, а ее посетителям использовать все разделы сайта, делать ставки и иметь выигрыш. Каким образом зайти на блокированный сайт С целью обойти блокировку, представители фирмы предлагают всем своим посетителям доступ к зеркалам 1xbet. Зайти на работающую версию веб-сайта можно с помощью ссылки 1xbet зеркало. Это удобный и несложный метод пользования букмекерской конторой. Во время использования рабочего зеркала сохраняются абсолютно все личные данные, включая счета и аккаунт, вдобавок зеркало в точности копирует официальный портал. Он столь же качественно защищен и полностью не опасен для выполнения игровых ставок, внесения и получения денежных средств. Рабочее зеркало блокированного главного проекта – самый комфортный способ дальнейшего продолжения организации ставок без мизерного риска и хлопот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *